עירית הוכברג

ד”ר עירית הוכברג היא ראש החוג לאנדוקרינולוגיה ומרצה בכירה קלינית בטכניון ומנהלת שירות סוכרת במכון לאנדוקרינולוגיה, סוכרת ומטבוליזם בקריה הרפואית רמב”ם.

דר הוכברג סיימה ב-2002 בהצטיינות את הפקולטה לרפואה של הטכניון בתכנית MD/PhD. נושא התזה שלה: סיבות מולקולאריות להבדלים בין אנשים להתפתחות והתקדמות מחלות וסקולריות וסיבוכי סכרת. היא התמחתה ברפואה פנימית ובאנדוקרינולוגיה בקריה הרפואית רמב”ם. ב-2010-2012 היתה עמיתת מחקר באוניברסיטת מישיגן, ארה”ב, ונטלה חלק במחקר על מנגנוני סכרת, השמנה ותנגודת לאינסולין.

ד”ר הוכברג היא ממובילי התכנית להכשרת רופאי סוכרת בישראל במסגרת לימודי המשך בטכניון ומלמדת רופאים, סטאג’רים, אחיות וסטודנטים לרפואה על סוכרת. היא פרסמה מעל 40 מאמרים בכתבי עת מקצועיים מובילים, מרצה בכנסים ארציים ובינלאומיים בתחום הסכרת והאנדוקרינולוגיה ומשתפת פעולה במחקרים מגוונים עם חברות טכנולוגיה, ביוטכנולוגיה, רופאים וחוקרים ברחבי העולם.

היא חברה בוועד המנהל וגזברית האגודה הישראלית לסוכרת, עומדת בראש הועדה המדעית של האגודה הישראלית לסוכרת וחברה במועצה הלאומית לסוכרת.

תחומי המחקר שלה: שימושים בטכנולוגיות דיגיטליות בטיפול בסכרת, מנגנונים מולקולאריים לסכרת, תנגודת לאינסולין וסיבוכי סכרת, טיפול בסכרת בחולים מאושפזים.

Email: i_hochberg@rmc.gov.il